top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

O nas - jak to się zaczeło

Zaktualizowano: 3 paź 2019

Wspólne marzenie.


Maj 2016 - "Tu na razie jest ściernisko..."

Od zawsze była pasja, pasja do Gór. Browarówka powstała na skutek naszego wspólnego marzenia – by w Górach kiedyś zamieszkać. Jak to z marzeniami bywa czasami na ich realizacje trzeba poczekać, ale w 2016 roku postanowiliśmy, że właśnie nadszedł ten czas. Po wielu miesiącach poszukiwań, nieskończonej liczbie odwiedzonych miejsc jesienią 2016 zdecydowaliśmy, że to miejsce będzie tutaj – na skraju wsi Łomnica (tu gdzie już „asfalt się kończy”) u stóp Ziębiej Góry z przepięknym widokiem na Karkonosze i Rudawy. I tak staliśmy się właścicielami 3 tys m2łąki w Kotlinie Jeleniogórskiej, w której otaczających ją górach byliśmy chyba największą ilość razy w życiu.

Od razu zaczęliśmy snuć w głowie pomysły co i jak można tą przestrzeń zagospodarować. Jako osoby lubiące podróżować mieszkaliśmy w różnych kwaterach i spaliśmy w różnych warunkach, dlatego postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym ludzie będą mogli poczuć się naprawdę dobrze, gdzie w przytulnych drewnianych wnętrzach będą mogli odpocząć, nacieszyć się ciszą, pięknymi widokami i bliskością natury.

 

Budowa

Wiosną 2017 r. ułożyliśmy w głowie plan, kiedy to okazało się, że nasi sąsiedzi postanowili sprzedać przylegającą do nas działkę. Po krótkim namyśle postanowiliśmy ją kupić. Tak to Browarówka powiększyła się o kolejne 2 tys m2, ale niestety wstrzymując tym samym nasze kolejne inwestycje. Zmieniliśmy nieco koncepcję, i postanowiliśmy, że budować będziemy małymi krokami. Na początku 2018 r. poszukaliśmy wykonawców i się zaczęło. Najpierw trzeba było załatwić formalności, zadbać o przyłącze prądu i rozprowadzić po działce pozostałe media (prąd, wodę i kanalizację) oraz przygotować teren, zrobić drogę wewnętrzną. W październiku 2018 zaczął powstawać „dom gospodarzy”. Mimo jesiennej pory i aury ekipa spisała się na medal i na Sylwestra 2018/2019 gościliśmy już naszych znajomych. Wiosną 2019 dzięki niesamowitemu zaangażowaniu przyjaciół udało się zagospodarować teren na tyle, aby w maju rozpocząć budowę pierwszego domku do wynajmu. Wykończony oddaliśmy go w ręce pierwszych gości w sierpniu 2019.

Oczywiście do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo. Już teraz planujemy przyszłoroczne inwestycje, a na razie cieszymy się z tego co już się udało nam zrobić oraz z tego jak powoli nasza miejscówka nabiera charakteru. 

Goście

Pierwsi nieznajomi goście byli dla nas wielkim stresem, baliśmy się czy będą zadowoleni, czy tak jak my poczują klimat tego miejsca, no i czy my sprawdzimy się jako gospodarze. Mamy nadzieję, że z każdym kolejnym zadowolonym gościem poczujemy się coraz pewniej, coraz więcej sprawiało nam to przyjemności. Spodziewamy się, że poznać wielu wspaniałych, pozytywnych i życzliwych ludzi z całej Polski, a podczas wakacji czy ferii, odwiedzi nas też dużo rodzin z dziećmi oraz lubiących aktywnie spędzać czas - biegaczy, rowerzystów i miłośników górskiego wędrowania, którzy bardzo cenią sobie właśnie tą ciszę po całym dniu na szlaku.


 

Poznaj gospodarzy

Poza prowadzeniem Browarówki pracujemy zawodowo w Poznaniu. Uprawa lawendy, sprzątanie, koszenie trawy, odśnieżanie i tym podobne rozrywki oraz rozbudowa Browarówki wypełniają nasz wolny czas dając nam to możliwość przebywania w towarzystwie ciekawych ludzi tym samym czerpać przyjemność z prowadzenia naszej miejscówki.

 

Co znajdziesz w Browarówce

Przyjeżdżając do nas oprócz dachu nad głową i pięknych widoków można liczyć na naszą pomoc w wielu aspektach. Doradzimy w wyborze trasy wycieczki czy treningu, podpowiemy gdzie dobrze i tanio zjeść, jakie atrakcje zwiedzić w okolicy, a czego unikać. Nie oferujemy wyżywienia, jednakże nasi goście mają dostęp do dobrze wyposażonej kuchni, w której można przyrządzić sobie swoje ulubione posiłki w zależności od diety czy upodobań. Minimum „cywilizacji” w postaci TV i dostępu do Internetu, także u nas znajdziecie, podobnie jak „analogowe” planszówki, mapy, książki oraz czasopisma biegowe i podróżnicze.


Planujemy zbudować wspólny pokój gier i zabaw oraz salę do ćwiczeń, gdzie można zrobić trening uzupełniający w postaci rowerku, bądź ćwiczeń siłowych i ogólnorozwojowych.

Pomimo, że działamy od niedawna, to wielu naszych Przyjaciół było już u nas po kilka razy, przywożąc ze sobą Znajomych czy Rodziny i właśnie w ten sposób głównie pojawiają się u nas kolejni goście, z którymi kontakt zazwyczaj nie urywa się wraz z końcem z pobytu. Większość z nich znamy po imieniu, wiemy czym się zajmują na co dzień, jakie mają pasje. Każda osoba przyjeżdża do nas z inną historią, doświadczeniem i zainteresowaniami, którymi niejednokrotnie nas zaskakuje.

Okazuje się, że nasi goście również integrują się między sobą, często przesiadują razem wieczorami, umawiają się wspólnie na wypady.Sierpień 2019

Zapraszamy!232 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page