top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

O nas - jak to się zaczeło

Zaktualizowano: 3 paź 2019

Wspólne marzenie.


Maj 2016 - "Tu na razie jest ściernisko..."

Od zawsze była pasja, pasja do Gór. Browarówka powstała na skutek naszego wspólnego marzenia – by w Górach kiedyś zamieszkać. Jak to z marzeniami bywa czasami na ich realizacje trzeba poczekać, ale w 2016 roku postanowiliśmy, że właśnie nadszedł ten czas. Po wielu miesiącach poszukiwań, nieskończonej liczbie odwiedzonych miejsc jesienią 2016 zdecydowaliśmy, że to miejsce będzie tutaj – na skraju wsi Łomnica (tu gdzie już „asfalt się kończy”) u stóp Ziębiej Góry z przepięknym widokiem na Karkonosze i Rudawy. I tak staliśmy się właścicielami 3 tys m2łąki w Kotlinie Jeleniogórskiej, w której otaczających ją górach byliśmy chyba największą ilość razy w życiu.

Od razu zaczęliśmy snuć w głowie pomysły co i jak można tą przestrzeń zagospodarować. Jako osoby lubiące podróżować mieszkaliśmy w różnych kwaterach i spaliśmy w różnych warunkach, dlatego postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym ludzie będą mogli poczuć się naprawdę dobrze, gdzie w przytulnych drewnianych wnętrzach będą mogli odpocząć, nacieszyć się ciszą, pięknymi widokami i bliskością natury.

 

Budowa

Wiosną 2017 r. ułożyliśmy w głowie plan, kiedy to okazało się, że nasi sąsiedzi postanowili sprzedać przylegającą do nas działkę. Po krótkim namyśle postanowiliśmy ją kupić. Tak to Browarówka powiększyła się o kolejne 2 tys m2, ale niestety wstrzymując tym samym nasze kolejne inwestycje. Zmieniliśmy nieco koncepcję, i postanowiliśmy, że budować będziemy małymi krokami. Na początku 2018 r. poszukaliśmy wykonawców i się zaczęło. Najpierw trzeba było załatwić formalności, zadbać o przyłącze prądu i rozprowadzić po działce pozostałe media (prąd, wodę i kanalizację) oraz przygotować teren, zrobić drogę wewnętrzną. W październiku 2018 zaczął powstawać „dom gospodarzy”. Mimo jesiennej pory i aury ekipa spisała się na medal i na Sylwestra 2018/2019 gościliśmy już naszych znajomych. Wiosną 2019 dzięki niesamowitemu zaangażowaniu przyjaciół udało się zagospodarować teren na tyle, aby w maju rozpocząć budowę pierwszego domku do wynajmu. Wykończony oddaliśmy go w ręce pierwszych gości w sierpniu 2019.

Oczywiście do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo. Już teraz planujemy przyszłoroczne inwestycje, a na razie cieszymy się z tego co już się udało nam zrobić oraz z tego jak powoli nasza miejscówka nabiera charakteru. 

Goście

Pierwsi nieznajomi goście byli dla nas wielkim stresem, baliśmy się czy będą zadowoleni, czy tak jak my poczują klimat tego miejsca, no i czy my sprawdzimy się jako gospodarze. Mamy nadzieję, że z każdym kolejnym zadowolonym gościem poczujemy się coraz pewniej, coraz więcej sprawiało nam to przyjemności. Spodziewamy się, że poznać wielu wspaniałych, pozytywnych i życzliwych ludzi z całej Polski, a podczas wakacji czy ferii, odwiedzi nas też dużo rodzin z dziećmi oraz lubiących aktywnie spędzać czas - biegaczy, rowerzystów i miłośników górskiego wędrowania, którzy bardzo cenią sobie właśnie tą ciszę po całym dniu na szlaku.


 

Poznaj gospodarzy

Poza prowadzeniem Browarówki pracujemy zawodowo w Poznaniu. Uprawa lawendy, sprzątanie, koszenie trawy, odśnieżanie i tym podobne rozrywki oraz rozbudowa Browarówki wypełniają nasz wolny czas dając nam to możliwość przebywania w towarzystwie ciekawych ludzi tym samym czerpać przyjemność z prowadzenia naszej miejscówki.

 

Co znajdziesz w Browarówce

Przyjeżdżając do nas oprócz dachu nad głową i pięknych widoków można liczyć na naszą pomoc w wielu aspektach. Doradzimy w wyborze trasy wycieczki czy treningu, podpowiemy gdzie dobrze i tanio zjeść, jakie atrakcje zwiedzić w okolicy, a czego unikać. Nie oferujemy wyżywienia, jednakże nasi goście mają dostęp do dobrze wyposażonej kuchni, w której można przyrządzić sobie swoje ulubione posiłki w zależności od diety czy upodobań. Minimum „cywilizacji” w postaci TV i dostępu do Internetu, także u nas znajdziecie, podobnie jak „analogowe” planszówki, mapy, książki oraz czasopisma biegowe i podróżnicze.


Planujemy zbudować wspólny pokój gier i zabaw oraz salę do ćwiczeń, gdzie można zrobić trening uzupełniający w postaci rowerku, bądź ćwiczeń siłowych i ogólnorozwojowych.

Pomimo, że działamy od niedawna, to wielu naszych Przyjaciół było już u nas po kilka razy, przywożąc ze sobą Znajomych czy Rodziny i właśnie w ten sposób głównie pojawiają się u nas kolejni goście, z którymi kontakt zazwyczaj nie urywa się wraz z końcem z pobytu. Większość z nich znamy po imieniu, wiemy czym się zajmują na co dzień, jakie mają pasje. Każda osoba przyjeżdża do nas z inną historią, doświadczeniem i zainteresowaniami, którymi niejednokrotnie nas zaskakuje.

Okazuje się, że nasi goście również integrują się między sobą, często przesiadują razem wieczorami, umawiają się wspólnie na wypady.Sierpień 2019

Zapraszamy!249 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page