top of page
Logo Na Strone.png

WOKÓŁ NAS

Okolice Browarówki to miejsce idealne na spacery, górskie wędrówki, bieganie, uprawianie Nordic Walkingu, jazdę konną
i wszelkie aktywności narciarskie. Ilość zamków i pałaców Doliny Pałaców i Ogrodów, ruin, form skalnych to atrakcje, które gwarantują, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

W naszym blogu znajdziecie opisy poszczególnych propozycji szlaków, tras zwiedzania atrakcji czy ich ciekawych odcinków oraz szereg wskazówek.

wędrówki
IMG_2158_edited
hiking-1454936_960_720-1
I'm an image title
Image by Tommy Lisbin
kajakarze
I'm an image title
Turystyka piesza
górskie wędrówki, nordic walking, bieganie

Rudawy Janowickie, Karkonosze i Izery mają wiele do zaoferowania. Pokryte są gęstą siecią dobrze utrzymanych szlaków, które wiodą przez najpiękniejsze zakątki gór, skąd rozciągają się malownicze widoki oraz zachwyca urozmaicona rzeźba terenu. Szlaki te oferują także zróżnicowany poziom trudności, każdy więc znajdzie tu coś dla siebie. Dla wielu osób ułatwieniem mogą być wyciągi krzesełkowe

Wspinaczka skałkowa
 

Rudawy Janowickie to niezwykle malowniczo położone prawdziwe zagłębie skałkowe. Na szczytach i zboczach wzgórz występuje duże nagromadzenie granitowych, gołych skał o fantastycznych kształtach. Granitowe turnie geologicznie zbliżone są do skały występującej w Tatrach Wysokich Wysokość tych skał dochodzi do 60 metrów, nic więc dziwnego, że właśnie w okolicy Gór Sokolich powstały szkoły wspinaczkowe.
Na większości kilkudziesięciometrowych, nagich turni, w każdy pogodny dzień skałkowcy uprawiają wspinaczkę

Sporty zimowe
narciarstwo zjazdowe, biegowe, skitouring

Narciarstwo jest bezzwględnie najbardziej ulubionym sportem zimowym. Jadnym z najlepszych miejscem stworzonym dla narciarzy jest oczywiście region Karkonoszy, który jest często są nazywany „rajem dla narciarzy“ biorąc pod uwagę narciarstwo zjazdowe tak i klasyczne-biegowe. W większości ośrodków narciarskich (polskich i czeskich) oczywistością są wspaniale utrzymywane nartostrady i trasy biegowe, szkółki narciarskie prowadzone przez fachowych instruktorów, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, skibusy oraz cieszące się coraz większą popularnością nocne jazdy na nartach.

Turystyka rowerowa
kolarstwo szosowe i MTB

Kotlina Jelenigórska to wręcz idealne miejsce na wyprawy rowerowe. Tak samo pod względem tras szosowych jak i MTB (Świeradów i Podgórzyn) region ten nie ma sobie równych w kraju. Jest to spowodowane, zwłaszcza w przypadku tras szosowych, bardzo gęstą siatką dróg asfaltowych, w większości o dobrej nawierzchni, wielu wymagających podjazdach jak i ostrych zjazdach, gdzie można rozwinąć na prawdę imponujące prędkości. Dla mniej ambitnych amatorów kolarstwa znajdzie się również wiele innych, mniej wymagających tras. Dodatkowym atutem jest wiele przejść granicznych, czyli trasy możemy obierać dowolnie po polskiej i czeskiej stronie całych Sudetów zachodnich, przeplatać między sobą odcinki, tak aby w pełni wykorzystać to co oferuje pod tym względem region. Kolejnym atutem są nieodłącznie towarzyszące nam piękne widoki na wszystkich trasach

Kajakarstwo

Bóbr, rzeka płynąca nieopodal Łomnicy, zapewnia znakomite warunki do uprawiania tego sportu. Każdego roku, wiosną, miłośnicy kajakarstwa zjeżdżają się właśnie tutaj. Długość dostępnego dla kajaka odcinka od Kamiennej Góry
to aż 251 km.

Jazda konna

W pobliżu Browarówki funkcjonuje kilka zaprzyjaźnionych stadnin koni, istnieje więc możliwość zorganizowania nauki jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych, wyjazdów w teren dla zaawansowanych, nauki w krytej ujeżdżalni, przejażdżek bryczką  i organizacji kuligów wraz z ogniskiem.

bottom of page